TRIEDA EXCLUSIVE

DREVENÉ PARAPETY WERZALIT

Vnútorné parapety - EXCLUSIVE
POUŽITIE
Parapetné dosky Werzalit patria medzi najpredávanejšie v Európe. Vďaka svojim vlastnostiam predstavujú ideálne riešenie pre vnútornú úpravu okna. Svojim tvarom a farebným prevedením dopĺňajú estetický vzhľad interiéru môžu zmeniť štýl celej miestnosti. So špeciálne vyvinutým autentickým dizajnom držia krok s klasikou aj trendom. Popri kvalitnému prevedeniu si Vás získajú svojím pôvabom. Sú ideálnym riešením tak pri novostavbách, ako aj rekonštrukciách stavieb.
ÚDRŽBA
Parapety Werzalit majú stabilizovanú farbu dekoračného materiálu, ľahko sa udržujú a odolávajú kyselinám, vodnému kameňu, vysokým teplotám a krátkodobo dokonca aj priamemu ohňu. Drobné znečistenia na povrchu je možné ľahko odstrániť čistiacimi prostriedkami.
TECHNICKÉ PARAMETRE

Materiál: Prírodne navoskovaná rovnomerná štiepka, vysokokvalitné živice

Rozmery:
 1. Hrúbka bez predného nosa 18 mm
 2. Štandardná predná hrana - 40 mm
 3. Štandardná dĺžka parapetu 5500 mm, dostupné aj ako formátované na mieru

Štandardné šírky: (mm) 150, 200, 250, 300, 350, 500 Šírky je možné upraviť na mieru ich pozdĺžnym zrezaním.

Technológia výroby: Parapet je vyrobený z prírodne navoskovaného dreva, ktoré je patentovanou vysokotlakovou metódou zušľachťované s vysokokvalitnými živicami na robustné drevené výlisky. Dosky sú bez škár, lisované z jedného kusu do formy, pričom predná hrana je integrovaná už v lisovacej forme. Nie je potrebné žiadne dodatočné prilepovanie, alebo nalepovanie prednej hrany, žiadna medzera po lepení, a tým ani možnosť napadnutia materiálu vonkajšou vlhkosťou. Touto unikátnou technológiou získavajú tieto parapety vysokú hustotu a pevnosť v tlaku.

Jadro a vrstvy sú spolu nerozlučne spojené. Tesnosť drevotriesky WERZALIT je zaručená použitím rovnomernej štiepky a približne trikrát vyšším podielom živice, čo zaručuje optimálne spojenie štiepky. Pôsobením vysokého tlaku a teploty dochádza k takmer kompletnému uzatvoreniu pórov. Doska tým získava minimálnu nasiakavosť a extrémnu odolnosť voči vlhkosti.

VÝHODY
 1. Extrémna odolnosť povrchu voči mechanickému poškodeniu, vysokým teplotám, vlhkosti, tlaku a všetkým v domácnosti používaným kyselinám a lúhom
 2. Stabilizovaná farba dekoračného materiálu
 3. Ukážková jednoduchosť spracovania
 4. Absolútne rovný povrch
MONTÁŽ
Parapety sa ukončujú plastovými koncovkami alebo nažehľovacími hranami vo farbe dosky a osádzajú sa do drážky parapetného profilu na spodnej časti okenného rámu. Následne sa plocha pod parapetom vyplní tepelnoizolačnou polyuretánovou penou. Po vyplnení dutiny izolačnou penou je potrebné parapet rovnomerne zaťažiť po celej dĺžke aby nedošlo k vychýleniu jeho spádovania.
PRÍSLUŠENSTVO

Materiál: Vysokokvalitné lisované vodeodolné drevotrieskové dosky P3 (označenie výrobcu: EUROSPAN E1 P3), hustota 600kg/m³, trieda horľavosti: D-s2,d0.

Rozmery:
 1. Hrúbka bez predného nosa 19 mm
 2. Štandardná predná hrana parapetov s predným nosom 40 mm, u parapetov bez nosu 19 mm
 3. Štandardná dĺžka parapetu 5200 mm, dostupné aj ako formátované na mieru

Štandardné šírky: (mm) Parapety s predným nosom (šírka): 160, 200, 250, 300, 350, 400, 500, 600

Parapety bez predného nosu (šírka): 160, 200, 250, 300, 400, 450, 550, 600, 800

Technológia výroby: Parapet je vyrobený z dvoch kusov lisovaných drevotrieskových dosiek - dosky a nosu parapetu s jemnými zaoblenými hranami. Spoj dosiek je ukrytý pod odolnou vrstvou laminovaného povrchu hrúbky 0,8mm.

TRIEDA PREMIUM

DREVOTRIESKOVÉ PARAPETY EGGER

Vnútorné parapety - PREMIUM
POUŽITIE
Vnútorné drevotrieskové parapety EGGER vďaka svojim vlastnostiam predstavujú ideálne riešenie pri prestavbe, novostavbe i renováciách. Sú vhodné ku každému oknu a širokou škálou farebných prevedení ideálne dopĺňajú estetický vzhľad interiéru. K dispozícii aj v prevedení bez predného nosu až do šírky 800 mm.
ÚDRŽBA
Parapety majú stabilizovanú farbu dekoračného materiálu, ľahko sa udržujú a odolávajú kyselinám, vodnému kameňu, vysokým teplotám a krátkodobo dokonca aj priamemu ohňu. Drobné znečistenia na povrchu je možné ľahko odstrániť čistiacimi prostriedkami.
TECHNICKÉ PARAMETRE

Materiál: Vysokokvalitné lisované vodeodolné drevotrieskové dosky P3 (označenie výrobcu: EUROSPAN E1 P3), hustota 600kg/m³, trieda horľavosti: D-s2,d0.

Rozmery:
 1. Hrúbka bez predného nosa 19 mm
 2. Štandardná predná hrana parapetov s predným nosom 40 mm, u parapetov bez nosu 19 mm
 3. Štandardná dĺžka parapetu 5200 mm, dostupné aj ako formátované na mieru

Parapety s predným nosom (mm)(šírka): 160, 200, 250, 300, 350, 400, 500, 600

Parapety bez predného nosu (mm)(šírka): 160, 200, 250, 300, 400, 450, 550, 600, 800

Technológia výroby: Parapet je vyrobený z dvoch kusov lisovaných drevotrieskových dosiek - dosky a nosu parapetu s jemnými zaoblenými hranami. Spoj dosiek je ukrytý pod odolnou vrstvou laminovaného povrchu hrúbky 0,8mm.

VÝHODY
 1. Extrémna odolnosť povrchu voči mechanickému poškodeniu, vysokým teplotám, vlhkosti a všetkým v domácnosti používaným kyselinám a lúhom
 2. Praktické a robustné
 3. Široký výber dekorov
 4. Malý prierez
 5. Extra rovný povrch
 6. Umožňujú bezšpárové premostenie i širokých medziokenných priestorov
 7. Testy dokázali odolnosť povrchu pri kontakte s rozpáleným predmetom bez viditeľných stôp poškodenia povrchu.
MONTÁŽ
Parapety sa ukončujú plastovými koncovkami alebo nažehľovacími hranami. Parapety Egger je možné osadiť aj priamo do malty, alebo sa plocha pod parapetom sa vyplní polyuretánovou penou. Po vyplnení dutiny izolačnou penou je potrebné parapet rovnomerne zaťažiť po celej dĺžke aby nedošlo k vychýleniu jeho spádovania.
PRÍSLUŠENSTVO

Nažehľovacie hrany - laminácia: Nažehľovacie hrany sú elegantným zakončením drevotrieskových parapetov. Použitím laminácie dosiahneme absolútnu zhodu vo farebnej úprave a dekore s plochou parapetu. K dispozícii sú vo všetkých farebných prevedeniach a dekoroch povrchovej úpravy parapetu.

Koncové krytky: Nasadzujú na voľné konce parapetu a slúžia k prekrytiu rezu. Sú profilované tak, aby tvorili po nasadení na parapet pevný celok bez nutnosti lepenia. Koncové krytky k parapetom Premium sú dĺžky 600 mm s nosom na oboch stranách a delia sa na mieru k šírke priamo pri montáži. Do šírky 300 mm tak postačuje jedna krytka na prekrytie oboch koncov parapetu.

Materiál: PVC

TRIEDA CLASSIC

PVC PARAPETY

Vnútorné parapety - CLASSIC
POUŽITIE
Vnútorné PVC parapety vhodným a ekonomicky výhodným riešením pre vnútornú úpravu predovšetkým plastových okien. Vďaka viac ako 50 možným farebným prevedeniam môžete uvoľniť uzdu svojej fantázie pri zariaďovaní svojho interiéru.
ÚDRŽBA
Nepoužívajte rozpúšťadlá, riedidlá, ani iné podobné chemikálie na odstránenie nečistôt. Prípadné pretrvávajúce nečistoty najprv jemne odstráňte mechanicky, potom vyčistite štandardným čistiacim prostriedkom. Povrch sa udržiava štandardnými čistiacimi prostriedkami.
TECHNICKÉ PARAMETRE

Materiál: Čistý recyklát PVC bez znečisťujúcich častíc väčších ako 0,8 mm.

Povrchová úprava - pigmentová PVC fólia s akrylátovou hornou vrstvou od renomovaných výrobcov RENOLIT, COVA alebo HORNSCHUCH. Parapety sú z pohľadovej strany s dekorom a s ochranou proti oteru. Krycia ochranná fólia je polyethylénová, hrúbky 0,06 mm s akrylátovým lepidlom šetrným k povrchu parapetu. Max. povolená doba osvitu priamym slnečným žiarením je 250 hodín - bez negatívneho vplyvu fólie na povrch.

Rozmery:

 1. Hrúbka bez predného nosa 20 mm
 2. Hrúbka obvodových stien parapetu min. 1,8 mm
 3. Štandardná predná hrana 40 mm
 4. Štandardná dĺžka parapetu 6000 mm, dostupné aj ako formátované na mieru

Štandardné šírky: (mm) 150, 200, 250, 300, 350, 400, 500, 600 160, 200, 250, 300, 400, 450, 550, 600, 800

Technológia výroby: Extrudovaním (ťahaním) základného materiálu cez formu, následne je surová parapetná doska schladená a ošetrená. Na vyzretú základnú dosku sa technológiou kašírovania nanáša povrchová úprava - PVC fólia.

VÝHODY
 1. Absolútna odolnosť voči vlhkosti
 2. Viac ako 60 farebných prevedení
 3. Jednoduchá montáž
 4. Nižšia hmotnosť
 5. Cenová dostupnosť
NEVÝHODY
 1. Možnosť deformácie pri vystavení teplotám nad 60° C
 2. Menšia odolnosť voči mechanickému poškodeniu - maximálne zaťaženie 250 kg/m²
MONTÁŽ

Parapety sa ukončujú PVC koncovkami. Parapety je možné osadiť priamo do malty. Plocha pod parapetom sa vypení polyuretánovou penou. Po vyplnení dutiny izolačnou penou je potrebné parapet rovnomerne zaťažiť po celej dĺžke aby nedošlo k vydutiu parapetu.

UPOZORNENIE!!! Dlhodobé zvlhčenie povrchu parapetu môže spôsobiť jeho poškodenie, alebo zničenie laminátu! Pri montáži, murárskom zapravení okna, či iných stavebných úpravách chráňte povrch parapetu krycím nepriepustným materiálom!!! PVC parapet nevystavujte ani krátko teplotám nad +100°C

PRÍSLUŠENSTVO

Koncové krytky: Nasadzujú na voľné konce parapetu a slúžia k prekrytiu rezu. Koncové krytky sú profilované tak, aby tvorili po nasadení na parapet pevný celok bez nutnosti lepenia.

K parapetom Classic sú dĺžky 600 mm s nosom na oboch stranách a delia sa na mieru k šírke priamo pri montáži. Do šírky 300 mm tak postačuje jedna krytka na prekrytie oboch koncov parapetu.

Materiál: PVC

Salamander logo
Gealan logo
Aliplast logo
Ponzio logo
Maco logo
Roto logo

Zaoberáme sa predajom a montážou plastových a hliníkových okien a dverí, interiérových dverí a ich originálnych doplnkov, parapetov a kompletnej tieniacej techniky.

info.kpplast@gmail.com

Bratislavská 82, 900 24 Veľký Biel