Prierez profilu - bluEvolution 92 - Salamander
6
Počet komôr
92
Stavebná hĺbka systému (mm)
0,94
Priestupnosť tepla rámom (W/m²K)

SALAMANDER bluEvolution spája pokročilé technológie s moderným faktickým (strohým, jednoduchým) dizajnom pre nové generácie prvotriednych okien. Jedinečná stavebná hĺbka 92mm vytvára neprekonateľnú tepelnú izoláciu a lepšiu energetickú účinnosť. Spojením s filigrantskou pohľadovou výškou len 118mm, svetelným ziskom cez veľkú svetlosť okna a so 100%-tnou recyklovateľnosťou plastu, je bluEvolution okenný systém budúcnosti. bluEvolution je v mnohých ohľadoch to správne rozhodnutie pre Vašu novostavbu, prestavbu, alebo Vašu renováciu.

  • Obrovská tepelná izolácia a z toho vyplývajúca úspora nákladov na vykurovanie, nižšie CO2 emisie – bluEvolution je neprekonateľný v ochrane životného prostredia
  • Budúce trendy usmerňované nariadeniami, normami ako napríklad norma EnEV 2012 norma hovorí o tom, že od 01.12.2012 nesmie byť namontované okno s horším Uw celého okna ako Uw1,0 W/m²K
  • Nadpriemerný svetelný zisk je výsledkom nižšej pohľadovej výšky profilu a to väčšej plochy skla
  • Najlepšia kvalita profilov vyrábaných výlučne v triede RAL A
  • Vysoká kvalita materiálov spolu so sofistikovaným spracovaním zabezpečujú dlhú životnosť profilu a odolnosť voči poveternostným vplyvom
  • Čisté životné prostredie = bezproblémové recyklovanie nášho profilového systému (separovaním na prvotriedny plast a vysokokvalitnú oceľ – výstuž, namiesto kompozitných výstuží a sklenených vlákien) tiež určite prispieva k ochrane nášho životného prostredia
  • Ukľudňujúca bezpečnosť vďaka enormnej stavebnej hĺbke a trom tesneniam. Hluk, lejak, nápory vetra a zlodeji nemajú šancu
  • Minimálne požiadavky na údržbu sú výsledkom vysoko kompaktného a hladkého povrchu kde nečistoty nemajú šancu
  • Široké spektrum dizajnu v podobe tvarov a farieb spolu s moderným, štíhlym vzhľadom profilu

Najvyššia energetická účinnosť

Ochrana pred horúčavou, chladom a stratou tepla

ČLÁNOK 1
Najvyššia energetická účinnosť

Nechcete pripustiť akékoľvek kompromisy, pokiaľ ide o komfort a energetickú účinnosť. Ani nemusíte. Predovšetkým z hľadiska tepelnej izolácie je bluEvolution trieda sama o sebe. Rozhodujúcim faktorom je súčiniteľ prestupu tepla Uw celého okna. Čím je nižšia Uw-hodnota, tým sú lepšie tepelne izolačné vlastnosti okna a menšie náklady na vykurovanie. Enormná, nadštandardná hĺbka rámu a krídla a inovačné usporiadanie komôr profilu sú rozhodujúce pre optimálnu tepelnú izoláciu.

Dokonca aj v štandardnom prevedení (bez dodatočnej tepelnej izolácie), môžeme dosiahnuť UW 0,83 W/m² K. Pri použití výstuže s prerušeným tepelným mostom a zodpovedajúceho tepelno-izolačného skla, bluEvolution dokonca dosiahol Uw hodnoty až do 0,73 W/m² K a tak spĺňa štandard pasívneho domu. Nadštandardná stavebná hĺbka 92mm má za následok, že môžeme použiť špeciálne tepelno-izolačné skla až do hrúbky 60mm.

Udržateľný - pre budúce generácie

Ochrana klímy a životného prostredia

ČLÁNOK 2

Ochrana klímy a životného prostredia s ohľadom na klimatické zmeny a na nedostatok fosílnych zdrojov je dôležitejšia než kedykoľvek predtým. Aktívne opatrenia na úsporu energie a tým aj na zmenu klímy sú prísne požiadavky na úsporu energie upravené vyhláškou 2009 (EnEV) zo Spolkového ministerstva výstavby v Nemeckej spolkovej republike, ktorá tiež upravuje energetický preukaz. bluEvolution ďaleko prekračuje požiadavky EnEV (Uw = 1,3 W/m² K). Pretože sa bluEvolution orientuje spolu so svojimi výhodami energetická účinnosť a izolácia už s vyhláškou EnEV 2012. Obzvlášť pri novostavbách a aj renováciách môžete urobiť veľa pre seba a svoje prostredie. Pri tom Vám bluEvolution pomôže v dvoch ohľadoch.

Ochrana životného prostredia

ČLÁNOK 3
Ochrana životného prostredia

Ako zakladajúceho člena Recycling initiative Rewindo nám predovšetkým záleží na ochrane životného prostredia a zdrojov. Preto je tento spôsob myslenia tiež základom pre budúce generácie okien bluEvolution.

Likvidácia a materiálová recyklácia všetkých okenných profilov tvorí uzavretý recyklačný kruh. Bezvýhradnou ekologickou výhodou plastu a ocele je, že všetky časti profilového systému bluEvolution sú 100%-tne recyklovateľné.

Ochrana ovzdušia

ČLÁNOK 4

Vzhľadom na extrémne dobrú tepelnú izoláciu bluEvolution potrebujete podstatne nižšiu spotrebu energie na vykurovanie Vášho bytu či domu. Tým sa šetria prírodné zdroje a zmenšuje sa podiel ovzdušiu škodlivého CO2.

Počasie: Počet búrok neustále narastá. Nemyslí sa tým len počet búrok, ale aj ich intenzita, rozmer a sila. Vo väčšine prípadov sa jedná o dážď, ktorý za pomoci vetra, viac, či menej, šibe do okien. To znamená, že okná, na ktoré kladieme vysoké nároky musíme poumývať. bluEvolution so svojimi tromi úrovňami tesnenia je dobrou ochranou proti prudkým dažďom a burkám. Okrem toho, veľkorysá predná komora zabezpečuje optimálne odvodnenie a rýchlo odvádza všetku vlhkosť preč.

Salamander logo
Gealan logo
Aliplast logo
Ponzio logo
Maco logo
Roto logo

Zaoberáme sa predajom a montážou plastových a hliníkových okien a dverí, interiérových dverí a ich originálnych doplnkov, parapetov a kompletnej tieniacej techniky.

info.kpplast@gmail.com

Bratislavská 82, 900 24 Veľký Biel